בריחת שתן והזדקנות

בריחת שתן והזדקנות

מיתוס אחד שאנו מנסים להפיג במכון בריחת שתן הוא שבריחת שתן היא דבר שקורה רק עם הגיל. נהפוך הוא, בריחת שתן אינה חלק נורמלי בהזדקנות.

 

אנשים רבים תוהים, האם הזדקנות משפיעה על בריחת שתן? כן. האם הזדקנות גורמת לבריחת שתן? לא.

 

למרות שיש יותר סיכוי להתרחש בריחת שתן עם ההזדקנות, זה בהחלט לא היבט נורמלי של תהליך ההזדקנות שכולנו עוברים. המתאם בין הזדקנות לבריחת שתן קיים, אך הזדקנות אינה אומרת באופן אוטומטי שתסבול מבריחת שתן. זה רק מגביר את הסיכון שלך.

 

בריחת שתן משפיעה על מיליוני אנשים, ולמרבה הצער רבים מהם לא פונים לטיפול כי הם רציונליים שזה נורמלי, זה לא. זה יכול להיות מביך, ולהשפיע לרעה על איכות החיים שלך.

 

בריחת שתן יכולה לקרות בגלל מגוון גורמים: לידה, סרטן הערמונית, כריתת רחם, חסימות, הזדקנות ועוד. הזדקנות של שריר השלפוחית ​​יכולה להוביל לירידה ביכולת השלפוחית. זה בתורו אומר שהוא יכול לאגור פחות שתן, ומוביל לתסמינים של יתר שלפוחית ​​השתן.

 

לא נורמלי למפות כל הזמן את המסלול הקרוב ביותר לשירותים, לבטל תוכניות, להימנע ממצבים חברתיים, ללבוש רק בגדים כהים או להימנע מפעילות גופנית בגלל דליפות שתן. בריחת שתן היא מצב רפואי, וניתן לטפל בה. אינך צריך ללמוד להתמודד עם זה, ואתה לא יכול לשלוט בזה לבד, במיוחד כשזה מתחיל להשתלט על חייך. בריחת שתן אינה חלק נורמלי בהזדקנות, בלידה או בגיל המעבר. למרות שאפשר לקשר בין גיל המעבר לבין בעיות שליטה בשלפוחית ​​השתן, גיל המעבר אינו גורם בהכרח לבריחת שתן.

 

בריחת שתן יכולה להשפיע עליך נפשית, כמו גם פיזית. זה יכול להוביל לדיכאון וחרדה או להחמיר דיכאון או חרדה קיימים. יותר מדי אנשים מתביישים לדבר על בריחת שתן, אפילו עם הרופא שלהם, אבל זה הבריאות שלך. צריך להתייחס לזה ברצינות. אם בריחת שתן משפיעה עליך, צור איתנו קשר. מכון בריחת השתן מציע אפשרויות טיפול פרטניות. 

ניתן גם לטפל בבריחת שתן בעזרת תחתוני ספיגה למבוגרים.

סגירת תפריט