You are currently viewing טריקים לחסוך כסף לחופשה הבאה שלך

טריקים לחסוך כסף לחופשה הבאה שלך

1. לאכול פחות בחוץ

רוב האנשים, במיוחד אלה שאין להם אהבה לבישול ביתי ותיאבון מוגבל לארוחות מוכנות ומעובדות, מעריכים ארוחת ערב נחמדה בחוץ. כמו כן, ארוחות בדרכים במסעדות עם הגשה מהירה הן מתנות משמים עבור תלמידים, הורים ואנשי מקצוע עסוקים.

 

הבעיה היא העלות. בין אם מדובר בארוחת ערב של 50 דולר לראש במסעדה מפוארת או כריך של 5 דולר בחנות המשנה המקומית שלך, אכילה בחוץ (או לקחת אוכל) היא כמעט תמיד יקרה יותר מהכנת הארוחות שלך.

 

הנה רעיון. לפני שתתחיל לחסוך כדי לחסוך לחופשה הבאה שלך, התחייב לאכול ארוחה אחת פחות מדי שבוע. אם אתם אוכלים בחוץ בתדירות נמוכה יותר מפעם בשבוע, התחייבו לצמצם בחצי את הקצאת הארוחות שלכם במסעדה.

 

אי אפשר לומר כמה תחסוך מהשינוי הפשוט הזה. זה תלוי באיכות ובעלות של המסעדות האהובות עליך, כמה פיות אתה מאכיל, וגורמים אחרים. אבל זה מובטח לעשות הבדל ניכר. הפקד חלק מהחסכונות הנובעים או את כולם לקרן החופשה שלך וראה אותו גדל הרבה יותר מהר.

 

מעניין: חסכו כסף באתר בוקינג בעזרת קופונים ומבצעים >>>

2. קצץ את תקציב המכולת שלך

קיצוץ תקציב המכולת שלך לא אומר בהכרח להתפשר על איכות, בריאות או טריות. אתה עדיין יכול לקנות בקו-אופ האוכל המקומי שלך, לקנות תוצרת העונה ולהימנע ממרכיבים מזיקים מבחינה אקולוגית או מפוקפקים מבחינה אתית.

 

התזונה של כל אחד שונה, אז אני לא יכול להיות ספציפי מדי עם העצות שלי כאן, אבל סביר להניח שאתה יכול להתאים את רוב העצות האלה למצב שלך:

 

  • תחליף תוצרת זולה יותר. למה להגיע אל הקייל כשמנגולד יתאים? שיטאקים במקום פטריות כפתורים? פריך דבש על תפוחי גאלה? בטח, הטעמים אולי לא יופיעו בדיוק באותו האופן, אבל גם לחסוך בכסף יש טעם טוב.
  • הימנע ממזונות מוכנים. חצאית מעבר לדלפק המזון המוכן. אל תסתכל אפילו על הבר החם. טעים ככל שהצמחייה שלו נראית, אל תרים את מגש הסלטים הזה. חכו עד שתגיעו הביתה כדי להתפנק – והקפידו על בישול עם המרכיבים שאתם קונים.
  • אל תעשה קניות רעב. הדרך הקלה ביותר להעלות את חשבון המכולת שלך היא לקנות רעב, כשהכל נראה טוב. התאם את השגרה שלך כך שאתה עושה קניות אחרי ארוחה מלאה בכל הזדמנות אפשרית.
  • השתמש בקופונים. לא, אתה לא צריך לאמץ קופון קיצוני או אפילו לבזבז זמן בגזירה מתוך חוזר המכולת המקומי שלך. יש אפליקציה בשביל זה. 
  • קנה בכמות גדולה כאשר מתאים. כשאתה מתחיל לזרוק מוצרים מתכלים שאינם בשימוש, קנייה בכמויות מפסיקה להיות עסקה טובה. זה הגיוני יותר עבור פריטים שאינם מתכלים שבהם אתה משתמש בנפחים סבירים: קפה, נייר טואלט, חטיפים ארוזים בריאים, מוצרי היגיינה אישית, וכל דבר אחר הגיוני עבור הבית שלך.

3. שעות נוספות בעבודה

אם אתה מקבל שכר לפי שעה ולא אכפת לך להשקיע יותר זמן בעבודה, שאל את הממונה שלך לגבי איסוף שעות נוספות. גם אם התשובה הראשונה היא "לא", תבהירו שאתם פתוחים לעבוד יותר, ותחסכו מהמנהל שלכם קצת טרחה כאשר הוא או היא באמת צריכים למלא משמרות נוספות.

 

במשך זמן מה, עבדתי במסעדה בעיר קולג' שהייתה עסוקה במיוחד בימי משחקים. זה היה מובן מאליו להרים משמרות נוספות באותם ימים, שבכל מקרה היו עניינים של ידיים על הסיפון. בין שכר לטיפים, הייתי מרוויח באופן מהימן 200 דולר עבור ארבע או חמש שעות עבודה, מכפיל את מה שהייתי לוקח הביתה ביום רגיל טוב.

 

עבודה נוספת באמת משתלמת ברגע שאתה חוצה את רף 40 השעות השבועיות והופך זכאי לשעות נוספות לפי 1.5 משיעור השכר הרגיל שלך. רק תוודא שהמעסיק שלך נמצא על הסיפון – לחברות רבות עם רווחים נמוכים יש מדיניות קפדנית ללא שעות נוספות.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם https://nau.co.il/.