האם הבגדי ספורט שאנחנו לובשים באמת משפיע על האימון ?

האם הבגדי ספורט שאנחנו לובשים באמת משפיע על האימון ?

ישנם מקצועות מסוימים, בהם הבגדים אותם לובשים במהלך העבודה יכולים להשפיע על התהליך, היכולות והתוצר הסופי. מדובר על מקצועות שמחייבים סוג לבוש מסוים, מסיבות שונות. אחד התחומים בהם זה בולט, הוא תחום הספורט.

בגדי ספורט הם בעלי חשיבות והשפעה רבה על האימון וכן על התחרות עצמה. אנחנו יכולים לראות את זה בריצה, רכיבה על אופניים, כדורסל, כדורגל, טניס ובמקצועות אחרים. למעשה, כמעט לכל ענף יש סוג לבוש מסוים, בין אם זה נובע מסיבות מעשיות, כאמצעי שנועד לשפר יכולות, ובין אם זה נובע מסיבות מסורתיות, שכן כך היה נהוג מאז ומתמיד, לכן זה נשאר עד היום.

חשוב להדגיש, אומנם בגדי ספורט הם בעלי השפעה רבה, אך באופן טבעי הם לא הדבר היחידי שיכול להשפיע על היכולת של המתאמן. כמו כן, עם הזמן הבגדים משתנים, החומרים מהם עשויים משתפרים, וכך היכולות להשתמש בבגדים לצורכי אימון או לצרכים אחרים, עולים עם הזמן.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, אפשר לראות בעולם הריצה. כל מי שרץ במשך שנים רבות, מכיר את השינויים שחלו בבגדי הריצה שמשמשים לאימונים ותחרויות, הן אצל חובבנים והן אצל מקצוענים, ובוודאי בכל מה שקשור לתחום של נעלי ריצה. הטכנולוגיה בתחום זה השתפרה פלאים ויש הסבורים שאיכות התוצאות הגבוהה שאנחנו רואים בשנים האחרונות, נובעת גם מהשיפור בטכנולוגיה.

לפני שנסביר כיצד בגדי ספורט משפיעים על אימונים ותחרויות, צריך לומר שכל מי שמבקש לרכוש בגד מסוים, חייב לוודא שהוא רוכש את המידה הנכונה, מדובר על בגד שעונה על הצרכים שלו, ורצוי לבדוק אותו לפני כן או לרכוש מספר סוגים של בגדים.

כיצד בגדי ספורט משפרים אימונים ותוצאות

נתחיל מהבסיס. בגד ספורט מותאם לאימון ספורט. זאת בניגוד לבגדים אחרים. הוא נועד לכך שאנחנו נוכל לבצע תנועות שונות בצורה פשוטה, הוא נועד שנוכל לעבוד על הגמישות שלנו, נוכל למתוח את הגוף כמה שצריך, לרוץ, לקפוץ או כל דבר אחר. אנחנו לא יכולים לעשות את זה עם בגדים רגילים, אפילו אם מדובר בבגדים שאנחנו בבית או כשאנחנו יוצאים להליכה סטנדרטית.

מעבר לכך, בגדי ספורט כיום מיועדים לשימוש בתנאי מזג אוויר שונים. למשל, אנחנו יכולים ליהנות מבגדים dry fit. כלומר, בגדים מנדפי זיעה. מדובר בחולצות, מכנסיים, גרביים ואפילו כובעים שאינם צוברים את הזיעה שעל גופנו. לכן, אם חם במהלך האימון, אנחנו לא צריכים לסחוב על עצמנו קילוגרמים נוספים של מים. זה הרבה יותר קל ופשוט להתאמן כך.

נקודה נוספת היא התאמה של הבגדים לענף. אפשר למצוא בגדים ספציפיים שמתאימים לריצה, רכיבה על אופניים, כדורגל, כדורסל. זה דומה לנעליים, אין סוג אחד, אלא יש סוגים שונים שכל אחד מהם מותאם לענף ספורט בו אנחנו עוסקים.

סגירת תפריט